Arrow right icon Icon used in buttons

FES Wyzwalane przez EMG

Funkcje Oprogramowanie

ROBERT® – WYKRYWANIE I STYMULACJA

Wykrywanie i stymulacja (SAS) to dodatkowy moduł dla ROBERT®, który wykorzystuje elektromiografię (EMG), która wyzwala funkcjonalną stymulację elektryczną (FES) w celu wspierania aktywnej mobilizacji. Moduł został opracowany we współpracy z Uniwersytetem w Aalborg i Roessingh Research and Development w Holandii.

ROBERT® umożliwia rejestrowanie ruchów za pomocą łatwych do umieszczenia elektrod, co pozwala na celowane leczenie we wczesnym etapie rehabilitacji.

FUNKCJE

Funkcjonalna stymulacja elektryczna (FES) wyzwalana przez EMG umożliwia aktywną mobilizację

Aktywny udział pacjentów niezależnie od ograniczeń zakresu ruchomości

Inteligentne dostosowanie wspomagania ruchu dla pacjenta - tryb Assisted as Needed (AAN)

Wspólnie opracowaliśmy metodę inteligentnego wykrywania intencji sparaliżowanego pacjenta – na podstawie sygnałów z mięśni, które połączyliśmy z funkcjonalną stymulacją elektryczną, aby wspierać pacjenta w kurczeniu osłabionych mięśni i wykonywaniu ćwiczeń z ROBERT®.

W ten sposób wizją jest poprawa rehabilitacji poprzez aktywne i adaptacyjne wsparcie pacjentów, a jednocześnie zmniejszenie obciążenia terapeutów.

Lotte Andreasen Struijk

Profesor, kierownik Centrum Robotyki Rehabilitacyjnej, Uniwersytet w Aalborg

OPROGRAMOWANIE

Intuicyjne i przyjazne dla użytkownika

Moduł posiada intuicyjne oprogramowanie z łatwym w obsłudze interfejsem, który oferuje możliwość personalneg dostosowania poprzez ustawienie różnych parametrów dla każdego pacjenta.

Terapeuci mają możliwość personalizacji modułu FES, dzięki czemu oprogramowanie jest rozwiązaniem indywidualnie dopasowanym do potrzeb pacjentów.