Arrow right icon Icon used in buttons

Historia

Historia Life Science Robotics

2014

Narodziny idei

Pomysł na ROBERT® zrodził się w zwykły wtorkowy wieczór, kiedy założyciel, Lasse Thomsen, i jego żona rozmawiali o wyzwaniach w jej pracy jako pielęgniarki w Szpitalu Uniwersyteckim w Aalborgu. Pracownicy służby zdrowia codziennie doświadczają takich wyzwań, jak podnoszenie ciężkich pacjentów w związku z rehabilitacją pacjentów.

2015

Nagroda dla przedsiębiorczości na targach Careware

Firma Robert ApS została nominowana do tytułu Przedsiębiorczej Firmy Roku 2015 w dziedzinie innowacji w opiece społecznej. Decyzja sędziów opierała się na tym, że finalista miał największy potencjał wzrostu.

2017

Rozwijający się zespół

Rune Kristensen dołączył do zespołu jako CTO w 2017 r. wraz z kilkoma członkami, wnosząc ogromny wkład w rozwój ROBERT®: Fridel Laursen jako kierownik projektu klinicznego oraz Firas Amin jako główny inżynier oprogramowania.

2018

Od Roberta do Life Science Robotics

Z naciskiem na ekspansję i umiędzynarodowienie, Robert zmienił nazwę na Life Science Robotics. Nazwa odzwierciedla obecność robotów i branży opieki zdrowotnej w DNA firmy.

W 2018 r. dołączyło także trzech nowych inwestorów branżowych. Lasse Thomsen ustąpił ze stanowiska Dyrektora Generalnego, a Keld Thorsen dołączył do firmy jako nowy Dyrektor Generalny i udziałowiec.

2018

Oficjalny Certyfikat CE

WE wrześniu 2018 r. firma uzyskała certyfikat ISO 13485, a FIRMA ROBERT® została zatwierdzona jako urządzenie medyczne klasy IIa zgodnie z dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych (93/42/EWG).

2019

Dystrybutorzy międzynarodowi

Międzynarodowa sieć dystrybutorów ROBERTA® szybko się rozwija. Poza Danią robotyka Life Science jest reprezentowana w różnych krajach europejskich, takich jak Austria, Czechy, Finlandia, Irlandia, Polska, Portugalia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Holandia i Wielka Brytania.

Ponadto firma Life Science Robotics przeprowadziła pierwszą instalację w szpitalu w Danii, w Vestdansk Center for Rygmarvsskade w Viborg.

2020

Ekspansja na rynek USA

W 2020 roku ROBERT® otrzymał amerykańską zgodę FDA, a później trzy pierwsze jednostki zostały sprzedane i wysłane na rynek w USA.

W tym samym roku na rynku duńskim zakończono łącznie 6 instalacji.

2021

Osiągnięcie nowych kamieni milowych dla ROBERT®

Firma Life Science Robotics przeprowadziła pierwszą instalację na rynku niemieckim, a następnie podpisała 4 nowe umowy instalacyjne z dużymi i renomowanymi niemieckimi szpitalami i klinikami w rekordowym okresie zaledwie 3 tygodni.

Po nawiązaniu ścisłej współpracy na rynku azjatyckim zrealizowano dwa pierwsze transporty do Azji – do Hongkongu i Malezji.

Ponadto w 2021 r. firma osiągnęła w Danii kamień milowy w postaci 10 instalacji.